"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

‘‘Kardeşlikte Ramazan gibi olalım’’  

Ramazan çalışmalarına ‘‘Kardeşlikte Ramazan gibi olalım’’ çağrısıyla başlayan derneğimiz, ay boyunca yaklaşık 500 bin kişiye yardım ulaştıracak.

Ramazan Ayı’nın yaklaşmasıyla birlikte dünyanın dört bir tarafında ki, mazlum coğrafyalarda Ramazan çalışmalarına başlayan derneğimiz, mülteci kamplarındaki çocuklara, yetimhanelerdeki yetimlere ve yoksulluk sebebiyle açlığa direnen insanlara yardım ulaştırmak amacıyla bu yıl ‘‘Kardeşlikte Ramazan Gibi Olalım’’ çağrısıyla yardım faaliyetlerini yürüterek, mazlumlara umut olmayı sürdürecek.

 

 

Türkiye ile birlikte 25 ülkede gerçekleştireceği Ramazan çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirmek için gıda kumanyası, fitre, fidye ve zekât dağıtımları yapılacak. Ramazan ayı boyunca sürecek yardımlarla birlikte binlerce çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edilecek.

Kriz ve savaş bölgelerine öncelik

Bu Ramazan’da abluka altında olan Gazze, işgal altında bulunan Kudüs, iç savaşın yaşandığı Suriye ve Yemen’de, Müslümanların azınlıkta olduğu Güney Asya ve Bangladeş’te bulunan mülteci kampları ile Arakan gibi kriz bölgelerine  öncelik verilerek yardımlar ulaştırılacak.

 

 

25 ülkeye Ramazan yardımı

Türkiye ile birlikte Abhazya, Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Bulgaristan, Burkina Faso, Çad, Endonezya, Filipinler, Hindistan, Gazze, Kudüs, Irak, Kenya, Kırgızistan, Lübnan, Mali, Moğolistan, Nijer, Somali, Sri Lanka, Suriye, Tanzanya, Vietnam ve Yemen’e ramazan yardımları ulaştırılarak sofralar bereketlendirilecek.

Türkiye’de ise Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, İstanbul, Ağrı, Sivas, Şanlıurfa, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Kırklareli, Tokat, Eskişehir, Gümüşhane, Erzurum, Sinop, Bolu, Muş, Çorum, Şırnak, Bitlis ve Malatya’da Ramazan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Çocuklara bayramlık hediyeler

Bayram coşkusunu en çok yaşayan çocukları unutmayacak olan derneğimiz bu Ramazan’da binlerce bayramlık kıyafet ve oyuncak dağıtarak mutluluklarına ortak olacak.

 

 

Kardeşlik sofraları

Ramazan boyunca düzenli iftar sofraları kurarak binlerce kardeşimizle bir araya geleceğiz. Ayrıca 2011 yılından beri sürdürdüğümüz gelenekselleşen Mescid-i Aksa avlusundaki iftar sofralarında binlerce Filistinli ile kardeşlik sofrası kurmaya devam edeceğiz.

 

 

Diğer Projeler

Ramazan yardımları haricinde ay içerisinde, Sri Lanka’da 500 katarakt ameliyatı Çad’da 2 camii ile su kuyusu açılışları yapılacak. Ülkelerindeki katliamlardan kaçıp komşu ülke Bangladeş’e sığınan Arakanlı mültecilerin yaşadığı kamplarda su kuyuları açılışları gerçekleştirilecek.

 

 

Geçen Ramazan neler yapıldı?

2018 yılı Ramazan ayında 21 ülke yapılan yardımlarda

-8 bin aileye gıda kumanyası dağıtıldı.

-Bin kişiye ilmihal dağıtımı gerçekleştirildi.

-1300 çocuğa bayramlık kıyafet ve 2 bin aileye fitre ve zekât ulaştırıldı.

-Kurulan iftar sofralarında yaklaşık 50 bin kişi orucunu açtı.

-Yaklaşık 300 bin bu yardımlardan faydalandı.

 

 

Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini birlikte yaşamak için yardım faaliyetlerine başlayan derneğimiz,

-Kumanya bedelini 120 TL,

-Bayramlık bedelini 125 TL

-Fitre bedelini ise 23 TL

-İftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca 2989 kısa mesaj hattından İFTAR yazıp sms göndererek iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz, www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilirsiniz. Derneğimizin Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Ziraat Katılım, Türkiye Finans, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank, Vakıf Katılım Bankası, Emlak Katılım Banka’larında bulunan hesap numaraları üzerinden bağış yapabilir ve 0216 614 0461 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.