"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Etiyopya Katarakt Ameliyatları

Etiyopya Katarakt Ameliyatları

Sadakataşı Derneği olarak, Etiyopya’da 1000 kişinin katarakt ameliyatını gerçekleştirmek için çalışmalarımıza başladık. Bir ameliyat ücreti 350 TL olarak belirlendi.

 

Derneğimiz tarafından Etiyopya’da gerçekleştirilecek katarakt ameliyatları projesi kapsamında hayırseverin yardım ve destekleri ile 1000 kardeşimizi katarakt hastalığından kurtarmak için ameliyatlarını yapacağız.

 

Tedavi edilmediğinde körlüğe sebep olan katarakt hastalığı; yaşın yanı sıra yetersiz beslenme, uzun süre şiddetli ışığa maruz kalma, göz travmaları gibi sebeplerle yaygın biçimde görülüyor. Teknik ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle milyonlarca kişi, ameliyat olamadığı için görme yeteneğini kaybediyor ve yaşamını başkalarına bağımlı bir şekilde sürdürüyor.

 

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada ‘’ Asya ve Afrika’nın çoğu bölgesinde insanlar beslenme, yaş, hijyen gibi sebeplerden dolayı katarakt hastalığına yakalanıyor. Çalışmalarımızı bu insanların tedavileri konusunda bu yılın devamında   yoğunlaştıracağız.  Etiyopya’da katarakt sebebi ile her yıl binlerce insan görme yetisini kaybediyor. Biz de yapmayı planladığımız 1000 ameliyat ile buradaki kardeşlerimizin gören gözleri olmaya çalışacağız.’’ İfadelerini kullandı.

 

Derneğimiz en son Pakistan’da 500 kişinin katarakt ameliyatını gerçekleştirerek görme konusunda yaşadıkları sıkıntıları gidererek kardeşlerimizin sağlıklı gözlere kavuşmasını sağladı.

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.