"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Endonezya’da 7,4 büyüklüğünde deprem

Endonezya’da 7,4 büyüklüğünde deprem

Endonezya’da yaşanan deprem ve tsunami felaketi sonrası Sadakataşı Derneği olarak acil yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Ülkede 148,4 milyon kişi deprem, 3,8 milyon kişi de tsunami tehlikesi olan bölgelerde yaşıyor. Endonezya Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (BNPB), 152 milyondan fazla kişinin tsunami ve deprem tehlikesi olan bölgelerde yaşadığını açıkladı.

BNPB Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, bugün düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 17 bin 500 adadan oluşan Endonezya’da 3,8 milyon kişinin tsunami, yaklaşık 148 milyon 400 bin kişinin ise deprem riski olan bölgelerde yaşadığını söyledi.

Acil yardım ekiplerimiz deprem sonrası bölgede gerçekleştirdiği yardımların ilk etabında yüzlerce aileye gıda kumanyası dağıttı. Bölge için derneğimiz hijyen malzemesi ve gıda kolilerini bölge halkı için öncelikli yardım malzemesi olarak belirledi.

Sulawesi Adası’nda cuma günü 7,4 büyüklüğünde deprem ve ardından tsunami meydana gelmişti. BNPB’den yapılan en son açıklamada, deprem ve tsunamide ölenlerin sayısının bin 558’e yükseldiği belirtildi.

Felaket nedeniyle 2 bin 549 kişinin yaralandığı, 100’ün üzerinde kişinin kayıp olduğu açıklanmıştı.

Derneğimizin başlatmış olduğu Endonezya acil yardım çalışmalarına destek olabilmek için www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına erişebilirsiniz. Yardımlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasından dernek yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.