"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

BEM-BİR-SEN’den Yemen’e kampanyasına destek

BEM-BİR-SEN’den Yemen’e kampanyasına destek

‘Yemen için ses ver Türkiye’ çağrış ile başlatmış olduğumuz yardım kampanyasına toplumun her kesimi tarafından destek gelmeye devam ediyor.

Açlık, salgın hastalıklar ve savaştan ölümlerin yaşandığı Yemen için başlatılan yardım kampanyasına bir destekte BEM-BİR-SEN İSKİ Temsilciliği’nden geldi.

BEM-BİR-SEN İSKİ Temsilciliği ile gerçekleştirilen yardım organizasyonu kapsamında İSKİ Genel Müdürlüğünde Yemen ile ilgili bilgilerinde yer aldığı resim sergisi bir hafta süre ile açıldı. Ayrıca İSKİ Genel Müdürlüğünde “İSTANBUL’dan YEMEN’e Hayat Köprüsü” isimli düzenlenen seminerde Sadakataşı Derneği Genel Başkan Yardımcısı Cevdet HASBAL tarafından bölgede yaşanan son durum ve derneğin yapmış olduğu yardımlar hakkında katılımcılara detaylı bilgilendirme yapıldı.

BEM-BİR-SEN İSKİ Temsilcisi Erdal BARAN seminerde yaptığı açıklamada ‘‘Sadakataşı Derneği’nin başlatmış olduğu bu önemli yardım kampanyası ile unutulan Yemen halkının yaşadığı trajediyi Türkiye’nin gündemine getirmesinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. İSKİ olarak ‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ bu sebeple BEM-BİR-SEN İSKİ Temsilciliği olarak İdaremizin memur, işçi ayrımı olmaksızın tüm personelleri ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için tüm gücümüzle bölgeye yardım ulaştıracağız.’’ Dedi.

300 bin kişiye yardım

Yemen’in Marib, San’a, Taiz, El Hudeyde, Aden ve Al-Gyahdah bölgelerinde yaşayan yaklaşık 4 bin aileye şeker, un, pirinç, yağ, konserve ve süt tozundan oluşan gıda kumanyası dağıtımı, binlerce aileye düzenli ekmek dağıtımı, 320 tanker içilebilir temiz su dağıtımı, 170 hisse adak kurbanı ve 900 aileye hijyen paketi dağıtımı gerçekleştirerek yaklaşık 300 bin kişiye yardım ulaştırıldı.

Hasbal yaptığı açıklamada ‘’Yemen’de kardeşlerimiz çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürüyorlar. Dernek olarak bu duruma kayıtsız kalmamak adına ‘Yemen için ses ver Türkiye’ çağrısında bulunduk. BEM-BİR-SEN İSKİ Temsilciliği’nin Yemen’de yaşananlar karşısında sessiz kalmayıp çağrımıza destek verdikleri için kendilerine teşekkür ederim, birlikte Yemen halkının acil ihtiyaç duyduğu gıda, hijyen paketleri, içilebilir temiz ve tıbbi malzemeler su yardımlarını bölgeye ulaştıracağız.’’ İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.