"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Bangladeş’te Muson Felaketi

Bangladeş’te Muson Felaketi

Muson yağmurlarının etkisi altına giren Arakan mülteci kamplarında toprak kayması nedeniyle en az 5 çocuk yaşamını yitirdi. Bölgeden gelen felaket haberleri üzerine Türkiye’deki yardım kuruluşları harekete geçti.

Myanmar’daki şiddet nedeniyle ülkelerini terk ederek Bangladeş’e sığınan Arakanlı mültecilerin, kamplarda da yaşam mücadelesi devam ediyor. Muson yağmurlarının başlaması ile birlikte sel baskınları ve toprak kaymaları yaşanan kamplarda çok sayıda Arakanlı hayatını kaybetti.

Perşembe günü Bangladeş’in güneyindeki Kutupalong kampında yaşanan toprak kayması sonucu aynı aileden 4 çocuk toprak altında kalarak yaşamını yitirdi. Aynı bölgede bulunan Ramu kasabasında ise 6 yaşındaki bir çocuk sel nedeniyle hayatını kaybetti.

Yardım kuruluşları harekete geçti

Bölgeden gelen felaket haberleri üzerine Türkiye’deki yardım kuruluşları da harekete geçti. Muson yağmurları nedeniyle zor günler geçiren Rohingya halkına yardımlarını ulaştırmak için harekete geçen kuruluşlarından Sadakataşı Derneği hayırseverlere destek çağrısında bulundu.

Myanmar ordusu ve Budistlerin saldırılarından kaçan yaklaşık bir milyon Arakanlı Müslüman geçtiğimiz yıl komşu ülke Bangladeş’e sığınmıştı.

 

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak. Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek. Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.